План работы на 1-ое полугодие

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

"Клясціцкая  дзіцячы сад-сярэдняя школа

імя У.А. Хамчаноўскага Расонскага раёна"

РусскийБеларускiEnglish
Карта сайта Электронное обращение На главную

Меню

Главная
Проход по ссылкам навигации

Горячие новости

08.12.2018
Зимняя спартакиада

подробнее...

04.12.2018
Школьная линейка

подробнее...

03.12.2018
Подведены итоги фестиваля "Молодёжь за ЗОЖ"

подробнее...

01.12.2018
Фестиваль "Молодёжь за ЗОЖ"

подробнее...

30.11.2018
Участие в районной спартакиаде

подробнее...

Контактная информация

Адрес: 211463 аг.Клястицы ул. Центральная 60

Телефон: 5-49-98

Адрес электронной почты: klya_sh@vitebsk.by

статистика посещений

Яндекс.Метрика

индекс цитирования

индекс цитирования

 

План

мерапрыемстваў

на першае паўгоддзе 2018/2019 навучальнага года

                                              

Дата

правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

Месца правядзення

ВЕРАСЕНЬ

01.09

Урачыстая лінейка “Прывітанне, школа”.

1-10 класы

 

Буланава А. У.

 

Школа

01.09

Першы ўрок “Мне выпала шчасце тут нарадзіцца”.

1-10 кл.

Клас.кір.

Школа

01.09-08.09

Выстава да Дня ведаў і кнігадрукавання “Ад мінулага да сучаснага нас вядзе друкаванае слова”.

1-10 кл.

Карцель Н. М.

 

Бібліятэка

01.09 – 08.09

День беларускай пісьменнасці і друку. Інфармацыйныя гадзіны, пазнавальная праграма “Спадчына беларускіх асветнікаў”. Экскурсія ў сельскую бібліятэку. Чытаем разам па – беларуску (да 105-годдзя з дня нараджэння С.Грахоўскага).

1-10 кл.

Наст.бел.мовы клас.кіраўнікі. Карцель Н.М.

Школа

01.09-09.09.

Прафілактычная акцыя “Акцыя “У цэнтры ўвагі – дзеці”.

1-     10 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

04.09.

Удзел у раённым творчым конкурсе “А ў нашай хаце свята”.

10 кл.

Хамянок Г. І.

ЦДіМ

08.09

Дзень здароўя. Спартыўнае свята, прысвечанае пачатку навучальнага года “Дзень бегуна”.

1-10 кл.

 

Бандарэнка С. В.

Клас.кір.

Стадыён

10.09-15.09

Спаборніцтва “Шкаліяда”.

1-10 кл.

 

Бандарэнка С. В.

Клас.кір.

Стадыён

10.09.

Удзел у раённым конкурсе “Упрыгожым Беларусь кветкамі”.

9 кл.

Протас Т. В.

ЦДіМ

13.09

Конкурс мабільных фотаздымкаў “Піянерам –быць – цікава жыць”.

5-8 кл.

Барткевіч А. А.

ЦДіМ

13.09

Удзел у раённым агра-біялагічным конкурсе “Юны натураліст”.

“Эколаг”

Протас Т. В.

ЦДіМ

14.09

Віртуальнае падарожжа да Дня бібліятэк “Вялікія бібліятэкі свету”.

1-4 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

15.09

Свята, прысвечанае дню БРПА “Краіна Піянерыя”.

Дзень прафарыентацыі “Калейдаскоп прафесій”.

2-8 кл.

 

9-10 кл.

Педагог-арганізатар

Протас Т. В.

Актавая зала

Кабінет

 22.09

Святочная праграма “Прысвячэнне ў першакласнікі”.

1 кл.

Габрусёнак С. Б.

Актавая зала

20.09

Адзіны дзень інфармавання «Я гэты край радзімаю заву».

5-10 кл.

Малашэнка В. У.

Актавая зала

22. 09

  Гадзіна краязнаўства“Родны край свой любі і ведай”. Фестываль беларускай песні “Я люблю сваю краіну”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Актавая зала

23.09

Удзел у раённым творчым конкурсе “Мая малая радзіма”.

5-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

29.09

Гадзіна прававых ведаў “Дарослае жыццё – дарослая адказнасць”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Хлебянкіна Н. Л.

Актавая зала

26.09

Удзел у конкурсе творчых работ “Шляхам добрых спраў”.

5-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

На пр. месяца

Экалагічная акцыя “Лістапад”

 

3-10 кл.

Клас.кір.

Тэрыторыя школы

На пр. месяца

Працоўны дэсант “Восеньскія дары”

 

5-10 кл.

Клас.кір.

Прышкольны ўчастак

На пр. месяца

Збор другаснай сыравіны.

1-10 кл.

Клас. кір.

Школа

КАСТРЫЧНІК

 

Дата

правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

Месца правядзення

На працягу месяца

Літаратурная выстава “У госці да беларускай кнігі”.

 

1-10 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

01.10

Удзел у раённым конкурсе малюнкаў “Намалюй свае правы”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

02.10

Удзел у раённым конкурсе даследчых работ “Спадчына Беларусі”.

5-10 кл.

Хамянок Г. І.

Лукашонак Г. У.

ЦдіМ

04. 10

Удзел у раённым конкурсе фотаздымкаў “Зямля пад белымі крыламі”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

05.10

Дзень школьнага самакіравання

1-10 кл.

Барткевіч А. А.

Школа

06. 10

 

Святочная праграма “Са святам, настаўнік!”

Гадзіна краязнаўства. Гістарычна – краязнаўчае падарожжа “Па малой радзіме маёй”.

1-10 кл.

Педагог-арганізатар

Класныя кіраўнікі Лукашонак

Г. У.

Актавая зала

 

Камп.клас

08.10

Удзел у раённым конкурсе фотаработ “Запаведная Беларусь”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦдіМ

10.10

Рэйд “Падручнік”.

 

2-10 кл.

Карцель Н. М.

 

Школа

13.10

Удзел у раённым конкурсе навукова-біялагічных работ.

9 кл.

Протас Т. В.

ЦДіМ

13.10

Дзень здароўя “Дзень шматбор’я”.

Літаратурна-музычная гасцёўня да Дня маці “Роднай матулі ўсмешка”

 

5-10 кл.

 

1-10 кл.

Наст.

фіз.культуры,

класныя кіраўнікі, Барткевіч А. А.

Спартзала

 

Клас.кір.

 

18.10

Адзіны дзень інфармавання «Твая зямля, твая Радзіма названа светла– Беларусь”

5-10 кл.

Перапіч К. А.

Актавая зала

20.10

Удзел у раённым конкурсе ДПМ “Калядная зорка”

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

20.10

Выстава-конкурс “Асенні кірмаш -2018”.  

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Актавая зала

27. 10

 

Гадзіна прававых ведаў “Мае правы – мае абавязкі”.

1-10 кл.

Ляшчынская І. С.

Бутар Н. В.

Актавая зала

27.10

Удзел у раённым конкурсе гульнявых праектаў “Гуляюць дзеці– гуляем мы”.

5-6 кл.

Барткевіч А. А.

ЦДіМ

30.10

Фальклорнае падарожжа “Беларуская спадчына”.

 

1-10 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

На працягу месяца

Збор другаснай сыравіны

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

ЛІСТАПАД

Дата

правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

Месца правядзення

На працягу месяца

Кніжная выстава “Беларусь – мая Айчына”.

 

1-10 кл.

Карцель Н. М.

Бібліятэка

09.11

Удзел у раённым конкурсе дзіцячай творчасці “Ідзі за марай”

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

10.11

 

Дзень здароўя “Асенні крос”.

 

Гадзіна прававых ведаў “Прававы турнір”.

1-10 кл.

 

Наст.

фіз.культуры

 

Перапіч К. А.

Спартзала

 

Актавая зала

13.11

Удзел у раённым конкурсе “Зялёнае ўбранне школы”

Гурток “Эколаг”

Протас Т. В.

ЦдіМ

15.11

Адзіны дзень інфармавання “Прафесійная адукацыя сёння-стабільная будучыня заўтра”.

5-10 кл.

Хамянок Г. І.

Актавая зала

17.11

Гадзіна краязнаўства “Адкрый для сябе невядомае”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Лукашонак Г. У.

Актавая зала/ Школьны музей

17.11

Удзел у раённым конкурсе –выставе фітадызайну “Лёд. Кветкі. Фантазія”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

24.11

Фестываль “Моладзь за здаровы лад жыцця”.

 

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі, Барткевіч А. А.

Актавая зала

24.11

Удзел у раённых конкурсе “Моладзь за здаровы лад жыцця”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

27.11

Удзел у культурна-экалагічнай акцыі “Зберажом зялёную ялінку”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

28.11

Удзел у раённай працоўнай акцыі “Наша праца табе, Айчына!”

5-10 кл.

Педагог-арганізатар

ЦДіМ

На працягу месяца

Акцыя “Мне – 14! Прыём у ГА “БРСМ”.

8-9 кл.

Педагог-арганізатар

Школа

На працягу месяца

Акцыя “Эканомія і беражлівасць – клопат кожнага”.  

1-11 кл.

Клас. кір.

Школа

На працягу месяца

Збор другаснай сыравіны

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

СНЕЖАНЬ

Дата

правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

Месца правядзення

На працягу месяца

Выстава “Песняры беларускай зямлі”.

1-10 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

01.12

 

Гадзіна прававых ведаў “Чалавек. Дзяржава. Права” у рамках Дэкады прававых ведаў.

 

1-10 кл.

Хлебянкіна

Н. Л.

Рубіс А. А.

Актавая зала

01.12

Акцыя “Ведаць, каб жыць” (па прафілактыцы ВІЧ/СНІД).

 

8-10 кл.

Барткевіч А. А.

Актавая зала

08.12

 

Дзень здароўя “Наперад да рэкордаў”.

1-10 кл.

 

Наст.

Фіз.культуры

Спарт.зала

12.12

Рэйд “Падручнік”.

 

1-10 кл.

Карцель Н. М.

Школа

15.12

Удзел у раённай гульні “Брэйн-рынг”.

7-9 кл.

Барткевіч А. А.

ЦдіМ

15.12

Гадзіна краязнаўства “Я вырас тут – і край мне гэты дарагі”

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Актавая зала

20.12

Адзіны дзень інфармавання “Беларусь спартыўная”.

5-10 кл.

Ляшчынская І. С.

Актавая зала

20.12

Удзел у раённым конкурсе дзіцячай творчасці “Божы свет вачамі дзяцей”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦдіМ

22.12

 

Навагодні баль-маскарад.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Актавая зала.

26.12.

Удзел у дабрачыннай акцыі “Цуды на Раство”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

27.12

Пазнавальная гульня “Роднага слова ўсмешка”.

 

1-10 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

28.12

Удзел у раённым этапе рэспубліканскага конкурса “Прывітанне, свет!”

3-10 кл.

Педагог-арганізатар

ЦдіМ

28.12

Удзел у раённым конкурсе “Энергамарафон”.

3-9 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

На працягу месяца

Работа на дзіцячым прававым сайце.

 

1-10 кл.

Клас.кір.

Школа

На працягу месяца

Збор другаснай сыравіны

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі, Барткевіч А. А.

Школа

 

  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                 А. У. Буланава