Планы

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

"Клясціцкая  дзіцячы сад-сярэдняя школа

імя У.А. Хамчаноўскага Расонскага раёна"

РусскийБеларускiEnglish
Карта сайта Электронное обращение На главную

Меню

Главная
Проход по ссылкам навигации

Горячие новости

22.09.2018
Приняли участие в мероприятиях

подробнее...

21.09.2018
Фестываль беларускай песні

подробнее...

17.09.2018
Акция "Путь к здоровому сердцу"

подробнее...

15.09.2018
Участие в районных соревнованиях

подробнее...

15.09.2018
Спортивная игра

подробнее...

Контактная информация

Адрес: 211463 аг.Клястицы ул. Центральная 60

Телефон: 5-49-98

Адрес электронной почты: klya_sh@vitebsk.by

статистика посещений

Яндекс.Метрика

индекс цитирования

индекс цитирования

 

План

мерапрыемстваў

на першае паўгоддзе 2018/2019 навучальнага года

                                              

Дата

правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

Месца правядзення

ВЕРАСЕНЬ

01.09

Урачыстая лінейка “Прывітанне, школа”.

1-10 класы

 

Буланава А. У.

 

Школа

01.09

Першы ўрок “Мне выпала шчасце тут нарадзіцца”.

1-10 кл.

Клас.кір.

Школа

01.09-08.09

Выстава да Дня ведаў і кнігадрукавання “Ад мінулага да сучаснага нас вядзе друкаванае слова”.

1-10 кл.

Карцель Н. М.

 

Бібліятэка

01.09 – 08.09

День беларускай пісьменнасці і друку. Інфармацыйныя гадзіны, пазнавальная праграма “Спадчына беларускіх асветнікаў”. Экскурсія ў сельскую бібліятэку. Чытаем разам па – беларуску (да 105-годдзя з дня нараджэння С.Грахоўскага).

1-10 кл.

Наст.бел.мовы клас.кіраўнікі. Карцель Н.М.

Школа

01.09-09.09.

Прафілактычная акцыя “Акцыя “У цэнтры ўвагі – дзеці”.

1-     10 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

04.09.

Удзел у раённым творчым конкурсе “А ў нашай хаце свята”.

10 кл.

Хамянок Г. І.

ЦДіМ

08.09

Дзень здароўя. Спартыўнае свята, прысвечанае пачатку навучальнага года “Дзень бегуна”.

1-10 кл.

 

Бандарэнка С. В.

Клас.кір.

Стадыён

10.09-15.09

Спаборніцтва “Шкаліяда”.

1-10 кл.

 

Бандарэнка С. В.

Клас.кір.

Стадыён

10.09.

Удзел у раённым конкурсе “Упрыгожым Беларусь кветкамі”.

9 кл.

Протас Т. В.

ЦДіМ

13.09

Конкурс мабільных фотаздымкаў “Піянерам –быць – цікава жыць”.

5-8 кл.

Барткевіч А. А.

ЦДіМ

13.09

Удзел у раённым агра-біялагічным конкурсе “Юны натураліст”.

“Эколаг”

Протас Т. В.

ЦДіМ

14.09

Віртуальнае падарожжа да Дня бібліятэк “Вялікія бібліятэкі свету”.

1-4 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

15.09

Свята, прысвечанае дню БРПА “Краіна Піянерыя”.

Дзень прафарыентацыі   “Калейдаскоп прафесій”.

2-8 кл.

 

9-10 кл.

Педагог-арганізатар

Протас Т. В.

Актавая зала

Кабінет

 

Святочная праграма “Прысвячэнне ў першакласнікі”.

1 кл.

Габрусёнак С. Б.

Актавая зала

21.09

Адзіны дзень інфармавання «Я гэты край радзімаю заву».

5-10 кл.

Малашэнка В. У.

Актавая зала

22. 09

Гадзіна краязнаўства“Родны край свой любі і ведай”. Фестываль беларускай песні “Я люблю сваю краіну”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Актавая зала

23.09

Удзел у раённым творчым конкурсе “Мая малая радзіма”.

5-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

29.09

Гадзіна прававых ведаў “Дарослае жыццё – дарослая адказнасць”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Хлебянкіна Н. Л.

Актавая зала

26.09

Удзел у конкурсе творчых работ “Шляхам добрых спраў”.

5-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

На пр. месяца

Экалагічная акцыя “Лістапад”

 

3-10 кл.

Клас.кір.

Тэрыторыя школы

На пр. месяца

Працоўны дэсант “Восеньскія дары”

 

5-10 кл.

Клас.кір.

Прышкольны ўчастак

На пр. месяца

Збор другаснай сыравіны.

1-10 кл.

Клас. кір.

Школа

КАСТРЫЧНІК

 

Дата

правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

Месца правядзення

На працягу месяца

Літаратурная выстава “У госці да беларускай кнігі”.

 

1-10 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

01.10

Удзел у раённым конкурсе малюнкаў “Намалюй свае правы”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

02.10

Удзел у раённым конкурсе даследчых работ “Спадчына Беларусі”.

5-10 кл.

Хамянок Г. І.

Лукашонак Г. У.

ЦдіМ

04. 10

Удзел у раённым конкурсе фотаздымкаў “Зямля пад белымі крыламі”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

05.10

Дзень школьнага самакіравання

1-10 кл.

Барткевіч А. А.

Школа

06. 10

 

Святочная праграма “Са святам, настаўнік!”

Гадзіна краязнаўства. Гістарычна – краязнаўчае падарожжа “Па малой радзіме маёй”.

1-10 кл.

Педагог-арганізатар

Класныя кіраўнікі Лукашонак

Г. У.

Актавая зала

 

Камп.клас

08.10

Удзел у раённым конкурсе фотаработ “Запаведная Беларусь”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦдіМ

10.10

Рэйд “Падручнік”.

 

2-10 кл.

Карцель Н. М.

 

Школа

13.10

Удзел у раённым конкурсе навукова-біялагічных работ.

9 кл.

Протас Т. В.

ЦДіМ

13.10

Дзень здароўя “Дзень шматбор’я”.

Літаратурна-музычная гасцёўня да Дня маці “Роднай матулі ўсмешка”

 

5-10 кл.

 

1-10 кл.

Наст.

фіз.культуры,

класныя кіраўнікі, Барткевіч А. А.

Спартзала

 

Клас.кір.

 

18.10

Адзіны дзень інфармавання «Твая зямля, твая Радзіма названа светла– Беларусь”

5-10 кл.

Перапіч К. А.

Актавая зала

20.10

Удзел у раённым конкурсе ДПМ “Калядная зорка”

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

20.10

Выстава-конкурс “Асенні кірмаш -2018”.  

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Актавая зала

27. 10

 

Гадзіна прававых ведаў “Мае правы – мае абавязкі”.

1-10 кл.

Ляшчынская І. С.

Бутар Н. В.

Актавая зала

27.10

Удзел у раённым конкурсе гульнявых праектаў “Гуляюць дзеці– гуляем мы”.

5-6 кл.

Барткевіч А. А.

ЦДіМ

30.10

Фальклорнае падарожжа “Беларуская спадчына”.

 

1-10 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

На працягу месяца

Збор другаснай сыравіны

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

ЛІСТАПАД

Дата

правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

Месца правядзення

На працягу месяца

Кніжная выстава “Беларусь – мая Айчына”.

 

1-10 кл.

Карцель Н. М.

Бібліятэка

09.11

Удзел у раённым конкурсе дзіцячай творчасці “Ідзі за марай”

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

10.11

 

Дзень здароўя “Асенні крос”.

 

Гадзіна прававых ведаў “Прававы турнір”.

1-10 кл.

 

Наст.

фіз.культуры

 

Перапіч К. А.

Спартзала

 

Актавая зала

13.11

Удзел у раённым конкурсе “Зялёнае ўбранне школы”

Гурток “Эколаг”

Протас Т. В.

ЦдіМ

15.11

Адзіны дзень інфармавання “Прафесійная адукацыя сёння-стабільная будучыня заўтра”.

5-10 кл.

Хамянок Г. І.

Актавая зала

17.11

Гадзіна краязнаўства “Адкрый для сябе невядомае”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Лукашонак Г. У.

Актавая зала/ Школьны музей

17.11

Удзел у раённым конкурсе –выставе фітадызайну “Лёд. Кветкі. Фантазія”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

24.11

Фестываль “Моладзь за здаровы лад жыцця”.

 

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі, Барткевіч А. А.

Актавая зала

24.11

Удзел у раённых конкурсе “Моладзь за здаровы лад жыцця”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

27.11

Удзел у культурна-экалагічнай акцыі “Зберажом зялёную ялінку”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦДіМ

28.11

Удзел у раённай працоўнай акцыі “Наша праца табе, Айчына!”

5-10 кл.

Педагог-арганізатар

ЦДіМ

На працягу месяца

Акцыя “Мне – 14! Прыём у ГА “БРСМ”.

8-9 кл.

Педагог-арганізатар

Школа

На працягу месяца

Акцыя “Эканомія і беражлівасць – клопат кожнага”.  

1-11 кл.

Клас. кір.

Школа

На працягу месяца

Збор другаснай сыравіны

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

СНЕЖАНЬ

Дата

правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

Месца правядзення

На працягу месяца

Выстава “Песняры беларускай зямлі”.

1-10 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

01.12

 

Гадзіна прававых ведаў “Чалавек. Дзяржава. Права” у рамках Дэкады прававых ведаў.

 

1-10 кл.

Хлебянкіна

Н. Л.

Рубіс А. А.

Актавая зала

01.12

Акцыя “Ведаць, каб жыць” (па прафілактыцы ВІЧ/СНІД).

 

8-10 кл.

Барткевіч А. А.

Актавая зала

08.12

 

Дзень здароўя “Наперад да рэкордаў”.

1-10 кл.

 

Наст.

Фіз.культуры

Спарт.зала

12.12

Рэйд “Падручнік”.

 

1-10 кл.

Карцель Н. М.

Школа

15.12

Удзел у раённай гульні “Брэйн-рынг”.  

7-9 кл.

Барткевіч А. А.

ЦдіМ

15.12

Гадзіна краязнаўства “Я вырас тут – і край мне гэты дарагі”

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Актавая зала

20.12

Адзіны дзень інфармавання “Беларусь спартыўная”.

5-10 кл.

Ляшчынская І. С.

Актавая зала

20.12

Удзел у раённым конкурсе дзіцячай творчасці “Божы свет вачамі дзяцей”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

ЦдіМ

22.12

 

Навагодні баль-маскарад.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Актавая зала.

26.12.

Удзел у дабрачыннай акцыі “Цуды на Раство”.

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

27.12

Пазнавальная гульня “Роднага слова ўсмешка”.

 

1-10 кл.

Карцель Н.М.

Бібліятэка

28.12

Удзел у раённым этапе рэспубліканскага конкурса “Прывітанне, свет!”

3-10 кл.

Педагог-арганізатар

ЦдіМ

28.12

Удзел у раённым конкурсе “Энергамарафон”.

3-9 кл.

Класныя кіраўнікі

Школа

На працягу месяца

Работа на дзіцячым прававым сайце.

 

1-10 кл.

Клас.кір.

Школа

На працягу месяца

Збор другаснай сыравіны

1-10 кл.

Класныя кіраўнікі, Барткевіч А. А.

Школа

 

 

 

 

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                 А. У. Буланава